0 342 477 14 27
 

Hakkımızda

      Gelincik Kimya,1981 yılında Yüksek Kimya Mühendisi Ünal Görgülü tarafından Gaziantep’te kurulmuştur. İmalata şampuan ve saç kremi ile başlanmıştır. Firma bu çeşitlerle Güney Doğu Anadolu Bölgesinde talep gören bir marka haline gelmiştir. 1990 yılında temizlik ürünleri ile ürünlerde çeşitlilik artırılmıştır. 1993 yılında saç jölesi gibi saç bakım ürünleri de ürün yelpazesine eklenmiştir. 1993 yılından sonra ise iç piyasadan aldığı güç ile  Ortadoğu ülkelerine ihracat yapmaya başlamıştır.Gelincik Kimya 2000 yılında 800 m2 kapalı alana, Havaalanı Sanayi Bölgesine,taşınarak seri üretimini hızlandırmış ve daha kurumsal bir yapıya dönüştürülmüştür.

           Her yıl imalat kapasitesini dengeli ve sağlam adımlarla artırmayı amaç edinen Gelincik Kimya günümüzde 9000 m2 açık alan içerisinde 5000 m2 kapalı alan ile müşterilerinin istediği doğrultuda ve kaliteden ödün vermeden imalat yapmaya devam etmektedir. Kurulumundan bu yana yerli sermayesi ve özsermayesi ile büyüyen firmamız şuanda yine yüzde 100 yerli ve öz sermayesi ile temelleri sağlam bir şekilde çalışmaktadır. 

Günümüzde yurtiçi pazarda da oldukça talep gören firmamız %70 ihracat ağırlıklı çalışmaktadır. Güçlü ekip kadrosu  ve yılların tecrübesi ile çalışan firmamız, bulunduğu bölgede öncü marka haline gelmiş ve artan ihracatı ile de markasını dünyaya tanıtmaya devam etmektedir. Yaptığımız işler ile ülkemize fayda sağlayabilmek en büyük gururumuzdur.

          Hedefimiz ise yurtiçinde ve yurtdışında daha fazla müşteriye ulaşarak, müşteri ve tüketicinin istek ve taleplerini, kaliteden ödün vermeden karşılayabilmektir.